📚 Prezident maktabida sayyor dars: adabiyot darslari yangi muhitda
Buxoro davlat universiteti Filologiya fakulteti O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi, f.f.f.d (PhD) Sohibova Zarnigor Nusratilloyevna tomonidan 6-1 Uzb (kechki) 22-guruh talabalari uchun “O‘zbek adabiyotini o‘qitish metodikasi” fanidan sayyor dars tashkil etildi.
📍 Dars Buxoro shahridagi Prezident maktabida o‘tkazildi.
🔍 Sayyor dars davomida talabalar maktabning ta’lim jarayoni, o‘quv tizimi hamda adabiyot darslarining amaliy tatbiqi bilan bevosita tanishdilar.
✍️ Tadbir davomida Filologiya fakulteti 2-bosqich magistranti, ayni paytda Prezident maktabi o‘qituvchisi Giyasova Shaxnoza tomonidan tashkil etilgan "O‘zbek adabiyoti nasrida hikoyachilik rivoji. Shukur Xolmirzayev hikoyalari asosida" mavzusidagi ochiq dars kuzatildi va tahlil qilindi.
Darsda "Tushunchalar tahlili", "Pantomima", "T - chizmasi", "Soat strelkasi", "Kahoot" kabi metodlardan, videotaqdimotlardan foydalanildi
📖 Bunday amaliy mashg‘ulotlar talabalar uchun kasbiy mahoratni shakllantirishda muhim qadam hisoblanadi.
📸 Quyida sayyor darsdan lavhalar bilan tanishing!