«Аграр тармоқ иқтисодий салоҳиятини оширишда институционал ислоҳотлар ва агрокластерларни ривожлантиришнинг ўрни: муаммо ва ечимлар»
Тошкент давлат аграр университетида 2021 йил 18 май куни «Аграр тармоқ иқтисодий салоҳиятини оширишда институционал ислоҳотлар ва агрокластерларни ривожлантиришнинг ўрни: муаммо ва ечимлар» мавзусидаги Республика илмий-амалий анжумани бўлиб ўтди.
Анжуманда Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги Қишлоқ хўжалиги ва озиқ-овқат илмий-ишлаб чиқариш маркази тизимидаги ташкилотлар олимлари ва мутахассислари, Қишлоқ хўжалиги ва озиқ-овқат соҳаси иқтисодиёти илмий-тадқиқот институти олимлари, Тошкент давлат аграр университети олимлари ва профессор-ўқитувчилари фаол қатнашдилар.
Анжуман қуйидаги шуъба йўналишларида олиб борилди:
I шуъба. Аграр тармоқ иқтисодий салоҳиятини оширишда институционал ислоҳотларнинг ўрни: муаммо ва ечимлар;
II шуъба. Агрокластерларни ривожлантиришнинг норматив-ҳуқуқий ва ташкилий-иқтисодий таъминоти:ҳозирги ҳолати, муаммолари ва истиқболлари