#konferensiya #конференция #conference
TDYUda “Iqlim o‘zgarishining suv manbalariga ta’siri va suvni samarali boshqarishning huquqiy tartibi” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Ekologiya huquqi kafedrasi tomonidan tahskil etilgan anjumanda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasi deputatlari, O‘zbekiston Ekologik partiyasi, Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi, Suv xo‘jaligi vazirligi vakillari, Rossiya Federatsiyasi, Qozog‘iston va Tojikiston hamda mahalliy oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari va nazariyotchi olimlari, doktorant va mustaqil izlanuvchilari, magistrant va talabalari ishtirok etdi.
Xalqaro konferensiyada mamlakatimizda ekologik holatni yaxshilash borasida amalga oshirilayotgan islohotlar, sohada uchrayotgan muammolar va ularning yechimlari, ekologik muammolarga o‘z vaqtida e’tibor qaratish masalalari muhokama qilindi.
В ТГЮУ прошла международная научно-практическая конференция на тему «Влияние изменения климата на водные ресурсы и правовой порядок эффективного управления водой»
В мероприятии, организованном кафедрой экологического права Ташкентского государственного юридического университета, приняли участие депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, представители Экологической партии Узбекистана, Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, Министерства водного хозяйства, а также преподаватели и теоретики из России, Казахстана, Таджикистана и местных вузов, докторанты, самостоятельные соискатели, магистранты и студенты.
На международной конференции обсуждены проводимые в нашей стране реформы по улучшению экологической ситуации, возникающие проблемы в этой сфере и их решения, а также вопросы своевременного внимания к экологическим проблемам.
An international scientific and practical conference on “The impact of climate change on water resources and the legal framework for effective water management” was held at TSUL
The event, organized by the Department of Environmental Law of Tashkent State University of Law, was attended by deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, representatives of the Ecological Party of Uzbekistan, the Ministry of Ecology, Environmental Protection and Climate Change, the Ministry of Water Resources, as well as professors and scholars from Russia, Kazakhstan, Tajikistan, and local universities, doctoral students, independent researchers, master’s program students, and undergraduates.
The international conference discussed the ongoing reforms in our country aimed at improving the environmental situation, the emerging problems in this area and their solutions, as well as the importance of timely attention to environmental issues.