“Talabalar festivali”ning ikkinchi kuni tanlovlarga boy bo‘ldi
Toshkent davlat yuridik universitetida o‘tkazilayotgan “Talabalar festivali”ning 2-kuni “Rahbarlar debati” — soha rivojiga takliflar tanlovi bilan boshlandi.
“TSUL PAC” klubi tomonidan tashkil etilgan tanlovda ishtirokchilar jamoaviy tarzda o‘z yo‘nalishlari — davlat-huquqiy faoliyat, jinoiy odil sudlov, xususiy huquq hamda xalqaro huquq yo‘nalishlari bo‘yicha munozara o‘tkazdi.
Shuningdek, mehnat huquqi va kiber huquq fanlaridan fan olimpiadalari o‘tkazilib, unda ishtirokchilar ikkala fandan tuzilgan testlarni yechdi. Huquqiy fan olimpiadalarida 550 nafardan ortiq talaba ishtirok etdi.
Kunning ikkinchi yarmida “Quvnoqlar va zukkolar” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi. Tanlovda har bir fakultet jamoasi o‘z topqirligi va hazil-mutoyibaga boy sahna ko‘rinishlarini namoyish etdi. Jamoalar hakamlar hay’ati tomonidan baholab borildi.
Bundan tashqari, “Talabalar festivali” navbatdagi kuni davomida talabalarning bilim va intellektual salohiyatini oshirishga qaratilgan “Qomus” intellektual klubi doirasida tanlov o‘tkazildi. Tanlovda nafar 666 nafar talaba qatnashdi.
Talabalarda yuridik yozish ko‘nikmalarini shakllantirish maqsadida o‘zbek va rus tilida o‘tkazilgan “Huquqiy diktant” “Talabalar festivali”ning ikkinchi kuniga yakun yasab berdi.
Программа второго дня фестиваля была богата на различные конкурсы
Утро второго дня проходящего в Ташкентском государственном юридическом университете Студенческого фестивалч началось с конкурса предложений по развитию отрасли — «Дебаты лидеров».
В конкурсе, организованном клубом «TSUL PAC», участники в командной форме провели дебаты по своим направлениям: государственно-правовая деятельность, уголовное правосудие, частное право и международное право.
Кроме того, прошли предметные олимпиады по трудовому праву и киберправу. Участники решали тестовые задания по обоим предметам. В правовых олимпиадах приняли участие более 550 студентов.
Во второй половине дня состоялся конкурс «Веселые и находчивые». Команды каждого факультета представили сценки, полные остроумия и юмора. Выступления оценивало жюри.
Также в рамках фестиваля был проведен интеллектуальный конкурс клуба «Комус», направленный на повышение знаний и интеллектуального потенциала студентов. В нем приняли участие 666 студентов.
Завершил второй день фестиваля «Правовой диктант», проведенный на узбекском и русском языках с целью развития навыков юридического письма у студентов.
The program for the second day of the festival was packed with a variety of competitions
The morning at the Student Festival, held at Tashkent State University of Law, began with the “Leaders’ debate” — a contest for proposals on the development of the legal field.
Organized by the “TSUL PAC” club, the debate brought together teams of participants who discussed topics in their respective areas: public law, criminal justice, private law, and international law.
In addition, subject-based Olympiads were held in labor law and cyber law, where participants took test assignments in both disciplines. More than 550 students took part in these Olympiads.
In the afternoon, the “Quvnoqlar va zukkolar” contest took place, where teams from each faculty performed skits filled with humor and cleverness. The performances were evaluated by a panel of judges.
As part of the festival, the “Qomus” club also hosted an intellectual contest aimed at enhancing students’ knowledge and intellectual potential, with 666 students participating.
The second day of the festival concluded with the “Legal dictation” event, held in both Uzbek and Russian, designed to develop students’ legal writing skills.