#tadbir #мероприятие #event
TDYUda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi kadrlar boshqarmasi vakillari bilan uchrashuv oʻtkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi xodimlari va 300 nafardan ortiq talaba ishtirok etgan uchrashuvda mutaxassislar tomonidan prokuratura organlari tizimi, faoliyati, prokuratura tizimida ishlash istagidagi nomzodlarga qo‘yilgan talablar, ishga qabul qilish tartibi, xodimlarga yaratilgan sharoitlar, ijtimoiy kafolatlar hamda “Bo‘lajak prokurorlari klubi”ga a’zo bo‘lish tartibi haqida ma’lumot berildi.
Tadbir davomida TDYUda tahsil olib kelayotgan yuridik kadrlarni O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasi tizimida amaliyotini tashkillashtirish va bandligini ta’minlashga qo‘shgan hissasi uchun bir guruh prokuratura xodimlari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Uchrashuv davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.
Yakunda faol talabalarga prokuratura xodimlari tomonidan kitoblar topshirildi.
В ТГЮУ прошла встреча с представителями Управления кадров Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан
Во встрече приняли участие сотрудники Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и более 300 студентов. Участникам представлена информация о системе и деятельности прокуратуры, требованиях к кандидатам, желающим работать в прокуратуре, порядке приема на работу, условиях, создаваемых для сотрудников, социальных гарантиях и порядке вступления в Клуб будущих прокуроров.
В ходе мероприятия группа сотрудников прокуратуры награждена благодарственными письмами за вклад в организацию практики и трудоустройства в прокуратуре Республики Узбекистан юридических кадров, обучающихся в ТГЮУ.
В ходе встречи студенты получили ответы на интересующие их вопросы.
В завершение сотрудниками прокуратуры активным студентам вручены книги.
A meeting was held at TSUL with representatives of the Human resources department of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Uzbekistan
The meeting was attended by employees of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan and more than 300 students. Participants are provided with information about the system and activities of the prosecutor's office, requirements for candidates wishing to work in the prosecutor's office, the hiring procedure, conditions created for employees, social guarantees and the procedure for joining the Club of Future Prosecutors.
During the event, a group of employees of the prosecutor's office were awarded letters of gratitude for their contribution to the organization of practice and employment in the prosecutor's office of the Republic of Uzbekistan of legal personnel studying at TSUL.
During the meeting, students received answers to their questions.
At the end, employees of the prosecutor's office presented books to active students.