TDYU talabalarining yozgi amaliyoti boshlandi
Toshkent davlat yuridik universiteti O‘quv uslubiy boshqarma (Registrator ofisi) Bandlik (karyera) bo‘limi tomonidan talabalari uchun yozgi ta’til davrini samarali o‘tkazish hamda kasbiy ko‘nikmalarni mustahkamlash, nazariy bilimlarni amaliyotda qo‘llash uchun talabalar o‘zlarining doimiy yashash manzillariga yaqin bo‘lgan davlat organlarida ixtiyoriy amaliyot tashkil etiladi.
Bugundan e’tiboran universitetning 460 nafar talabasi prokuratura, adliya, sud, advokatura, notariat hamda ichki ishlar organlarida yozgi amaliyotni o‘tashni boshladi. Amaliyot talabalar uchun o‘z hududlarida amaliyotni chuqurroq o‘rganish, nazariy bilimlarini real ish jarayonida mustahkamlash va kelajakda yo‘nalish tanlash imkonini yaratmoqda.
Shu bilan birga amaliyot davrida ma’lum qoidalarga qat’iy amal qilishi talab etiladi. Xususan, amaliyotchi talabalar belgilangan tartib-intizomga rioya qilishi, amaliyotga muntazam va o‘z vaqtida qatnashishi hamda qabul qiluvchi tashkilot tomonidan biriktirilgan amaliyot rahbari topshiriqlarini o‘z vaqtida va sifatli bajarishi shart.
Началась летняя практика студентов ТГЮУ
Отдел занятости (карьеры) Учебно-методического управления (Офис регистратора) Ташкентского государственного юридического университета организует для студентов практику в государственных органах, расположенных рядом с их постоянным местом жительства с целью эффективного проведения летних каникул, укрепления профессиональных навыков и применения теоретических знаний на практике.
С сегодняшнего дня 460 студентов университета начали проходить летнюю практику в органах прокуратуры, юстиции, суда, адвокатуры, нотариата, а также в органах внутренних дел. Эта практика предоставляет студентам возможность глубже изучить работу в реальных условиях на местах, закрепить теоретические знания в процессе настоящей профессиональной деятельности и определиться с выбором будущей специализации.
Вместе с тем, в период практики от студентов требуется строго соблюдать определенные правила. В частности, практиканты обязаны соблюдать установленную дисциплину, регулярно и своевременно посещать место практики, а также качественно и в срок выполнять задания, порученные руководителем практики от принимающей организации.
Summer internship for TSUL students has started
The Employment (Career) Department of the Academic and Methodological Administration (Registrar’s Office) at Tashkent State University of Law is organizing internships for students in government agencies located near their permanent place of residence. The aim is to ensure an effective summer break, strengthen professional skills, and apply theoretical knowledge in practice.
Starting today, 460 university students have begun their summer internships in the offices of the prosecutor’s office, justice, courts, advocacy, notary, as well as in law enforcement agencies. This internship provides students with the opportunity to gain a deeper understanding of real-world work, consolidate their theoretical knowledge through actual professional activities, and make informed decisions about their future specialization.
At the same time, students are required to strictly follow certain rules during the internship period. In particular, interns must observe established discipline, regularly and punctually attend their internship placements, and complete assignments given by their supervisors from the host organization with quality and on time.