Jarqo`rg`on tumani YUXM bosh yuristkonsulti M.Mamayusupovning tumandagi ota ona qaramog`idan mahrum bo`lgan Mamanazarov Valibek Xolmirza o`glining vasiysi (akasi) Norchayev Dilshod bilan o`tkazilgan targ`ibot ishlari
2022 yil 10 yanvar kuni Jarqo’rgon tuman yuridik xizmat ko`rsatish markazi bosh yuristkonsulti M.T.Mamayusupov tomonidan O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 9 avgustdagi “Etim bolalar va ota-ona qaramog’idan mahrum bo’lgan bolalarni davlat tomobidan qo’llab quvvatlashning yangi tizimini joriy etish chora tadbirlari to’g’risida” gi PQ 5216-son qarori hamda O’zbekiston Respublikasi Adliya Vazirining 2021 yil 18 oktiyabr kunidagi 12/2-1/16-12-1/3326-son “Etim bolalar va ota-ona qaramog’idan mahrum bo’lgan bolalar hamda ularni vasiylikka (xomiylikka.patronatga) olgan fuqarolarning ro’yhati shakllantirilsin hamda ulardan kelib tushadigan murojatlarga muvofiq Markazlar tomonidan bepul yuridik xizmatlar ko’rsatilishi ta’minlansin” to’g’risidagi topshirigini ijrosini ta’minlash maqsadida ota-ona qaramog’idan mahrum bo’lgan bolalar hamda ularni vasiylikka (xomiylikka.patronatga) olgan fuqarolarning yashash honadonlariga tashrif buyurib. Ro’yhatdagi Mamanazarov Valibek Xolmirza o`glining vasiysi (akasi) Norchayev Dilshod bilan suxbatlar o’tqazildu va zarurat yuzaga kelganda Jarqo’rgon tuman yuridik xizmat ko`rsatish markaziga tashrif buyurish orqali yoki telefon orqali murojaat qilishganda bepul yuridik xizmat ko’rsatilishi tushuntirildi.