Huquqiy targ'ibot o'tkazildi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Adliya vazirligi Notariat, advokatura va mediatsiya sho‘basi boshlig‘i P.Kojametov va Amudaryo tumani Adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikovlar joriy yil 21-noyabr kuni davlat hisobidan yuridik yordam ko‘rsatishda vujudga kelayotgan tizimli muammolarni o‘rganish, huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan amaliy jihatdan ishlash hamda mavjud muammolarni yechishga yordam berish maqsadida Amudaryo tumani adliya bo'limi binosida tumanda faoliyat ko'rsatuvchi advokatlar va fuqarolar bilan uchrashuv o'tkazdi.
Huquqiy targ'ibot tadbiri o'tkazildi
Joriy yilning 18-noyabr kuni Amudaryo tumani Adliya bo'limi Davlat xizmatlari markazi bosh mutaxassisi B.Odilov tomonidan Yangiobod MFY binosida fuqarolarga PQ-1-sonli Qarorning mazmun-mohiyati, har bir mahallada  xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish asosiy vazifa etib belgilanganligi, ayniqsa kriminogen holati og'ir mahallarda huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish, aholining bu masalaga befarq bo'lmasligi yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Joriy yilning 17-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli Chordara mahallasida joylashgan 36-son umumiy o'rta ta'lim maktabining o'qituvchi ustozlari va o'quvchi yoshlariga bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Joriy yilning 17-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli A.Navoiy mahallasida joylashgan 23-son umumiy o'rta ta'lim maktabining 11-a sinfining 26 nafar o'quvchi yoshlari bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Joriy yilning 18-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli A.Navoiy mahallasida joylashgan 8-son umumiy o'rta ta'lim maktabining 11-a,b sinflarning 53 nafar o'quvchi yoshlari bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Joriy yilning 13-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli A.Navoiy mahallasida joylashgan 30-son umumiy o'rta ta'lim maktabining 11-a va b sinflarning 51 nafar o'quvchi yoshlari bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Joriy yilning 14-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli A.Navoiy mahallasida joylashgan 32-son umumiy o'rta ta'lim maktabining 11-a sinflarning 27 nafar o'quvchi yoshlari bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Joriy yilning 18-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli A.Navoiy mahallasida joylashgan 40-son umumiy o'rta ta'lim maktabining 11-a,b,v sinflarning 69 nafar o'quvchi yoshlari bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Joriy yilning 17-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi boshlig'i M.Sadikov tomonidan tumandagi MMTB ga qarashli A.Navoiy mahallasida joylashgan 1-son umumiy o'rta ta'lim maktabining 11-a,b,v sinflarning 72 nafar o'quvchi yoshlari bilan manzilli targ'ibot ishlari amalga oshirilib, “HUQUQNI BILISh-TARAQQIYOT KALITI!” mavzusida huquqiy dars soati o‘tkazildi.
Amudaryo tumani Adliya bo'limi tomonidan huquqiy targ'ibot kuni o'tkazildi.
Amudaryo tumani Adliya bo'limi Davlat xizmatlari markazi bosh mutaxassisi B.Odilov tomonidan joriy yilning 10-noyabr kuni tumandagi "Do'stlik" MFYda joylashgan 2-politexnikumida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 24.05.2024-yildagi PF–80-sonli farmoniga asosan "Huquqiy mahalla" loyihasi doirasida targ'ibot tadbiri tashkil qilindi.