"Huquqiy targ’ibot kuni" huquqiy loyihasi doirasida tadbir o'tkazildi
"Huquqiy targ’ibot kuni" huquqiy loyihasi doirasida Buxoro viloyat adliya boshqarmasi boshlig’i tomonidan Jondor tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo’limida huquqiy tadbir o'tkazildi.
MFYlarda Davlat xizmatlarini interaktiv koʻrsatadigan infokioskalar ishga tushirildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-maydagi “Maʼmuriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining masʼuliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish toʻgʻrisida”gi PF-80-son Farmonida aholi va tadbirkorlik subyektlariga davlat xizmatlarini koʻrsatish sohasida qoʻshimcha qulaylik yaratish maqsadida 2024-yil yakuniga qadar davlat xizmatlarini koʻrsatishda shaxsni biometrik identifikatsiya qilish (Face-ID) usuli joriy qilish belgilangan. Bu bilan fuqarolar tomonidan shaxsini tasdiqlovchi hujjatlarni taqdim etish talab etilmaydi.
Аҳолининг ҳуқуқий муаммоларини ҳал этиш бўйича Бухоро тажрибаси оммалаштирилади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 24 майдаги ПФ-80-сон Фармонига асосан жойларда адлия органлари томониданаҳолининг кундалик ҳаётида учраётган ҳуқуқий муаммоларни аниқлаш, таҳлил қилиш ва бартараф этишга қаратилган тизимли ишлар йўлга қўйилмоқда.
"Tutkunda" MFYda davra suhbati o'tkazildi
Kogon tuman adliya bo'limi davlat xizmatlari markazi xodimlari tomonidan Kogon tuman "Tutkunda" MFYda mahalla faollariga Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-maydagi “Maʼmuriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining masʼuliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish toʻgʻrisida”gi PF-80-sonli Farmoni mazmun-mohiyatini tushuntirish yuzasidan davra suhbati o'tkazildi.
Qorako'lda sayyor qabul o'tkazildi
Buxoro viloyat adliya boshqarmasi boshlig'i birinchi o'rinbosari Sh.Bahronov tomonidan bolalar va yoshlar huquqlarini himoya qilish huquqiy aksiyasi doirasida Qorako'l tuman "Yangi Turmush" MFYda sayyor qabul o'tkazdi.
Xotin qizlar va bolalar huquqlari  bo`yicha o`quv seminar tashkil etildi
Buxoro shahar ishga marhamat monomarkazida xotin-qizlar masalalari bo‘yicha mutaxassislar, davlat organlari nodavlat-notijorat tashkilotlar, fuqarolarning o‘zini-o‘zi boshqarish organlari va ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirokida anjuman tashkil etildi.
#Konstitutsiya_hammamizniki
Ipak yo'li banki Buxoro filialida Konstitutsiyaga kiritilayotgan o'zgartirishlar mazmun-mohiyati hamda yangi Mehnat kodeksi to'g'risida targ'ibot tadbiri tashkil etildi.