Joriy yilning 10-dekabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi bo'lim yuridki xizmat ko'rsatish boshlig'i Sh.Vaisniyazov va boshyuriskonsultlar J.Avezov, M.Matyusupov, A.Tojiboyevlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining "Tosh yop" mahallasidada hamda shu hududida joylashgan Amudaryo tumani MvaMTBga qarashli 5-sonli umumiy o'rta ta'lim maktablari raxbar va pedagog xodimlariga targ'ibot...
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 33-yilligi munosabati bilan "Konstitutsiya huquqimiz poydevori" hamda “Bolalar va yoshlarning huquqlarini himoya qilish” mavzularida
Joriy yilning 03-dekabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi bo'lim boshlig'i M.Sadikov, Yuridki xizmat ko'rsatish boshlig'i Sh.Vaisniyazov va boshyuriskonsultlar J.Avezov, M.Matyusupov, A.Tojiboyevlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining "Tosh yop" mahallasidada hamda shu hududida joylashgan Amudaryo tumani MvaMTBga qarashli 5,76-sonli umumiy o'rta ta'lim maktablari raxbar va pedagog...
Joriy yilning 12-noyabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi YXKM boshlig'i Sh.Vaisniyazov va boshyuriskonsultlar A.Tojiboyev, M.Matyusupov, J.Avezovlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining "Durinki OFY"da hamda shu hududida joylashgan Amudaryo tumani MvaMTBga qarashli 56-sonli umumiy o'rta ta'lim maktabi raxbar va pedagog xodimlariga targ'ibot tadbir o'tkazildi.
Joriy yilning 29-oktabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi YXKM boshlig'i Sh.Vaisniyazov hamda YXKM bosh yuriskonsultlari J.Avezov,M.Matyusupov,A.Tojiboyevlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoni, PQ-1 Jinoyatchilikning oldini olish, kiberjinoyatning oldini olish choralari, mening mahallamda jinoyat bo'lmaydi dasturi bo'yicha, PQ-133 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 01.04.2025 yildagi "Yoqilg‘i-energiya resurslaridan noqonuniy foydalanish va behuda sarflanishining oldini olish hamda energiya samaradorligini...
Joriy yilning 08-oktabr kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi YXKM boshlig'i Sh.Vaisniyazov va bosh yuriskonsutlar M.Matyusupov,J.Avezov,A.Tojiboyevlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining "Arnabo'yi OFY" da mahalla ettiligi xodimlariga targ'ibot tadbir o'tkazildi.
Joriy yilning 6-avgust kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi YXKM boshyuriskonsultlar J.Avezov, B.Odilovlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining hududida joylashgan Amudaryo tumani MvaMTBga qarashli 38-sonli umumiy o'rta ta'lim maktabida ishlovchi xodimlariga targ'ibot tadbir o'tkazildi.
Joriy yilning 06-avgust kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi YXKM boshlig'i Sh.Vaisniyazov va boshyuriskonsultlar J.Avezov, M.Matyusupovlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining "Oybek MFY" hududida joylashgan Amudaryo tumani MvaMTBga qarashli 6- sonli MTM raxbar va xodimlariga targ'ibot tadbir o'tkazildi.
Joriy yilning 06-avgust kuni Amudaryo tuman adliya bo'limi YXKM boshlig'i Sh.Vaisniyazov hamda bosh yuriskonsutlari J.Avezov,M.Matyusupovlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’muriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining mas’uliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish to‘g‘risida”gi Farmoni, 24.05.2024 yildagi PF-80-son farmoniga asosan haftaning har chorshanba kuni “Huquqiy targ‘ibot kuni” sifatida belgilandi. “Huquqiy targ‘ibot kuni” doirasida Amudaryo tumanining "Oybek MFY" da mahalla ettiligi xodimlariga targ'ibot tadbir o'tkazildi.