Ma'lumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 9-yanvardagi PF-5618-son Farmoniga 1-ilova bilan tasdiqlangan Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish KONSEPSIYASIga asosan va Adliya vazirligiga biriktirilgan yoshlar bilan ishlash bo‘yicha kompleks tashkiliy CHORA-TADBIRLAR rejasining 1-bandiga muvofiq, 2024-yilning 15-fevral kunidan boshlab Yuqori Chirchiq tuman adliya bo'limi tomonidan tuman hududida joylashgan umumta'lim maktablarida "Huquqiy axborot kuni" loyihasi doirasida mavzulashtirilgan huquqiy interaktiv dars mashg'ulotlari o'tkazilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 9-yanvardagi PF-5618-son Farmoniga 1-ilova bilan tasdiqlangan Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish KONSEPSIYASIga asoosan va Adliya vazirligiga biriktirilgan yoshlar bilan ishlash bo‘yicha kompleks tashkiliy CHORA-TADBIRLAR rejasining 1-bandiga muvofiq, 2024-yilning 15-fevral kunidan boshlab haftaning har chorshanba kuni yoshlarni huquqiy biliini oshirishga, ayniqsa mafkuraviy immunitetni mustahkamlashga qaratilgan "Huquqiy axborot kuni" loyihasini tashkil qilish belgilangan.