"HUQUQIY AXBOROT KUNI" o'tkazildi
Ma'lumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 9-yanvardagi PF-5618-son Farmoniga 1-ilova bilan tasdiqlangan Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish KONSEPSIYASIga asosan va Adliya vazirligiga biriktirilgan yoshlar bilan ishlash bo‘yicha kompleks tashkiliy CHORA-TADBIRLAR rejasining 1-bandiga muvofiq, 2024-yilning 15-fevral kunidan boshlab Yuqori Chirchiq tuman adliya bo'limi tomonidan tuman hududida joylashgan umumta'lim maktablarida "Huquqiy axborot kuni" loyihasi doirasida mavzulashtirilgan huquqiy interaktiv dars mashg'ulotlari o'tkazilmoqda.
"Huquqiy axborot kuni" o'tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 9-yanvardagi PF-5618-son Farmoniga 1-ilova bilan tasdiqlangan Jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish KONSEPSIYASIga asoosan va Adliya vazirligiga biriktirilgan yoshlar bilan ishlash bo‘yicha kompleks tashkiliy CHORA-TADBIRLAR rejasining 1-bandiga muvofiq, 2024-yilning 15-fevral kunidan boshlab haftaning har chorshanba kuni yoshlarni huquqiy biliini oshirishga, ayniqsa mafkuraviy immunitetni mustahkamlashga qaratilgan "Huquqiy axborot kuni" loyihasini tashkil qilish belgilangan.