Buxoro tuman adliya bo'limi YXKM boshlig'i O'.Akmamedov tomonidan "Mustakillik" mahalla fuqarolar yigʻinida Oʻzbеkiston Rеspublikasi Prеzidеntining 2025 yil 3 yanvardagi PQ-1-son “2025 yilda rеspublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish boʻyicha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini ta'minlash maqsadida huquqiy targʻibot tadbiri tashkil etildi.
Buxoro tuman "Mustakillik" mahalla fuqarolar yigʻinida Oʻzbеkiston Rеspublikasi Prеzidеntining 2025 yil 3 yanvardagi PQ-1-son “2025 yilda rеspublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish boʻyicha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini ta'minlash maqsadida huquqiy targʻibot tadbiri tashkil etildi.
Huquqiy targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi
Buxoro tumanida davlat tashkilotlari kadrlar mеnеjеrlari ishtirokida amaldagi qonun hujjatlarining mazmun-mohiyatini tushuntirishga qaratilgan huquqiy targʻibot tadbiri boʻlib oʻtdi.
Bugun Buxoro tumani 1-umumta'lim maktabida O'zbekiston Respublikasining 2014 yil 14 maydagi “Huquqbuzarliklar profilaktikasi toʻgʻrisida”gi OʻRQ-371-sonli qonunning mazmun-mohiyatini yoshlar orasida keng yoritish maqsadida huquqiy targʻibot tadbiri boʻlib oʻtdi.
Bugun soat 10:00 da Buxoro tuman 1-umumta'lim maktabida tumandagi davlat maktabgacha va maktab ta'limi ashkilotlari kadrlar boʻlimi xodimlari ishtirokida “Mehnat shartnomasini bekor qilish, mehnat ta'tillari, intizomiy jazo qoʻllash tartibi” mavzusida huquqiy targʻibot tadbiri boʻlib oʻtdi.
Bugun Buxoro tumani 1-umumta'lim maktabida 11-sinf oʻquvchilari ishtirokida yurtimizda amalga oshirilayotgan huquqiy islohotlarning mazmun-mohiyatiga bagʻishlangan ma'rifiy suhbat tashkil etildi. Tadbir Buxoro tumani YuXKM boshligʻi Oʻ.Akmamedov tashabbusi va rahbarligida oʻtkazildi.
Bugun soat 10:00 da Buxoro tuman 1-umumta'lim maktabida tumandagi davlat tashkilotlari kadrlar boʻlimi xodimlari ishtirokida “Mehnat shartnomasini bekor qilish, mehnat ta'tillari, intizomiy jazo qoʻllash tartibi” mavzusida huquqiy targʻibot tadbiri boʻlib oʻtdi.
Бугун сиз билан педагогларга вақтинча вазифа юклашни меҳнат кодекси қоидаларига асосан расмийлаштиришни кўриб чиқамиз.
Bugun 9-umumta'lim maktabida o'quvchilar uchun uchun “Mehnat huquqlari, ta'tillar va mehnat shartnomasini bekor qilish tartibi” mavzusida oʻquv-seminar oʻtkazildi. Tadbirda Buxoro tuman YXKM boshlig'i O'.Akmamedov ishtirok etdi. Tadbirdan koʻzlangan asosiy maqsad – xodimlarning mehnat qonunchiligiga oid bilimlarini oshirish, huquq va majburiyatlarini yanada aniq tushuntirishdan iborat boʻldi.