20-iyun kuni Tabiiy fanlar va agrobiotexlogiya fakulteti Kimyo va neft-gaz texnologiyalari kafedrasida 2.1-KT-22 guruhning 10 nafar talabalari bilan kafedra o'qituvchisi Xudoyberdiyeva M.M "Qiziqarli kimyo" to'garagini o'tkazdi. To'garak a'zolari mashg'ulot davomida qiziqarli tajribalar va amaliy masalalar bajardilar.
14-iyun kuni Tabiiy fanlar va agrobiotexlogiya fakulteti Kimyo va neft-gaz texnologiyalari kafedrasida 2.1-KT-22 guruh talabalari bilan kafedra o'qituvchisi Xudoyberdiyeva M. "Qiziqarli kimyo" to'garagini o'tkazdi. To'garak a'zolari mashg'ulot davomida qiziqarli tajribalar bajardilar.
13-iyun kuni Tabiiy fanlar va agrobiotexnologiya fakulteti Kimyo va neft-gaz texnologiyalari kafedrasida 2.1-Kim-23 guruh talabalari bilan kafedra o'qituvchisi Sattorova S.Z. "Neft-gaz kimyosi asoslari" to'garagini o'tkazdi. To'garak a'zolari mashg'ulot davomida qiziqarli tajribalar bajarib, neft-gaz mahsulotlari va ularning ishlatilishi, neft-gaz kimyosi haqida ma'lumotlarga ega bo'ldilar.
2025-yil 28-may kuni 2.1-2.2-KIM-22 guruh talabalari o‘quv rejasiga muvofiq “BAHOR EKO LUKS” MChJ qo‘shma korxonasida malakaviy amaliyotni o‘tash uchun tashrif buyurdilar.
"XANADU GRANT PLYUS" MChJ — O‘zbekistonning Buxoro viloyati, Kogon tumani, Tutkunda shaharchasida joylashgan mas’uliyati cheklangan jamiyatdir. U 2005-yil 28-iyulda ro‘yxatdan o‘tgan va hozirda faoliyat yuritmoqda.
Buxoro davlat universitetining 2024-2025 o'quv yili rejasiga muvofiq, 2025-yil 19-maydan boshlab Tabiiy fanlar va agrobiotexnologiya fakulteti kimyo yo'nalishi 3 bosqich talabalari uchun 2 haftalik malakaviy amaliyot boshlandi.
15 aprel kuni Talabalar turar joyida Tabiiy fanlar va agrobiotexnologiya fakulteti 2 kurs magistri Temirova Go'zal boshchiligida balli qizlar ko'rik tanlovi bo'lib o'tdi.