“Buxgalteriya bilan biznesga qadam” loyihasi davom etmoqda!
Buxoro davlat universitetining “Buxgalteriya hisobi va statistika” kafedrasi tomonidan Dolzarb 90 kunlik tadbir doirasida amalga oshirilayotgan “Buxgalteriya bilan biznesga qadam” loyihasi muvaffaqiyatli davom etmoqda.
“DOLZARB 90 KUN”NI ANGLASH yoxud yoshlar — Yangi O‘zbekistonning bunyodkoridir!
Bugungi globallashgan dunyoda yon-atrofimizda bir qancha davlatlarda qurolli to‘qnashuvlar, g‘oyaviy, mafkuraviy, iqtisodiy, geosiyosiy urushlar, axborot xurujlari, kiber xavflar avj olib borayotgani aslo sir emas. O‘z navbatida bunday insoniyat buguni va kelajagiga katta tahdid solayotgan vayronkor vaziyatlarning qurboni ming afsuski aksariyat hollarda oddiy fuqarolar ayniqsa, aqli va zehni o‘tkir, bilagida kuch-g‘ayrati bor, navqiron yoshlardir. Buni anglagan davlatlargina har qanday xavfni oldini olish, mamlakat farovonligi yo‘lida uzoqni o‘ylagan strategik harakatlar, maqsad-u tashabbuslarni harakatga keltirish chora-tadbirlarini o‘ylaydi, amalga oshiradi.
“ДОЛЗАРБ 90 КУН”НИ АНГЛАШ ёхуд ёшлар – Янги Ўзбекистоннинг бунёдкоридир!
Бугунги глобаллашган дунёда ён-атрофимизда бир қанча давлатларда қуролли тўқнашувлар, ғоявий, мафкуравий, иқтисодий, геосиёсий урушлар, ахборот хуружлари, кибер хавфлар авж олиб бораётгани асло сир эмас. Ўз навбатида бундай инсоният бугуни ва келажагига катта таҳдид солаётган вайронкор вазиятларнинг қурбони минг афсуски аксарият ҳолларда оддий фуқаролар айниқса, ақли ва зеҳни ўткир, билагида куч-ғайрати бор, навқурон ёшлардир. Буни англаган давлатларгина ҳар қандай хавфни олдини олиш, мамлакат фаровонлиги йўлида узоқни ўйлаган стратегик ҳаракатлар, мақсаду ташаббусларни ҳаракатга келтириш чора-тадбирларини ўйлайди, амалга оширади.
O‘zbekiston – Yevropa Ittifoqi mamlakatlari o‘zaro teng va manfaatli hamkorligining yangi bosqichi.
2025-yil may oyida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti muhtaram Shavkat Mirziyoyevning Vengriya va Sloveniyaga amalga oshirgan rasmiy tashrifi mamlakatimizning tashqi siyosatdagi ochiqlik va pragmatizmga asoslangan yangi bosqichini namoyon etdi. Bu tashriflar O‘zbekistonning Yevropa Ittifoqi davlatlari bilan strategik hamkorligini mustahkamlash, savdo-iqtisodiy, ilmiy-ma’rifiy va madaniy aloqalarni yanada rivojlantirishga qaratilgan muhim qadamlardan biri bo‘ldi.
Ўзбекистон – Европа Иттифоқи мамлакатлари ўзаро тенг ва манфаатли ҳамкорлигининг янги босқичи.
2025-йил май ойида Ўзбекистон Республикаси Президенти муҳтарам Шавкат Мирзиёевнинг Венгрия ва Словенияга амалга оширган расмий ташрифи мамлакатимизнинг ташқи сиёсатдаги очиқлик ва прагматизмга асосланган янги босқичини намоён этди. Бу ташрифлар Ўзбекистоннинг Европа Иттифоқи давлатлари билан стратегик ҳамкорлигини мустаҳкамлаш, савдо-иқтисодий, илмий-маърифий ва маданий алоқаларни янада ривожлантиришга қаратилган муҳим қадамлардан бири бўлди.
Natijalar
Shaxmat sporti (o'g'il bolalar) 1-o'rin Merajov Nurmuhammad - Fizika-matematika va axborot texnologiyalari fakuleti 2-o'rin Hayotov Bexruz - Iqtisod va turizm fakuleti 3-o'rin Qutliyev Sherzod - Tabiiy fanlar va agrobiotexnologiya fakuleti Shaxmat sporti (qiz bolalar) 1-o'rin To'xtayeva Zarina - Fizika-matematika va axborot texnologiyalari fakuleti 2-o'rin Sherzodova Laziza - Iqtisod va turizm fakuleti 3-o'rin Baxriddinova Muhabbat - Xorijiy tillar fakuleti
“Registrator ofisi” faoliyati talabalarga batafsil tanishtirildi.
Buxoro davlat universiteti Registrator ofisining fakultet talabalariga “Registrator ofisi” faoliyati va unda koʻrsatiladigan xizmatlar toʻgʻrisidagi hamda kredit-modul tizimi haqida ma’lumotlar bilan tanishtirish maqsadida tuzilgan mobil guruhi tasdiqlangan targʻibot chora-tadbirlar grafigi asosida o'z faoliyatini Jismoniy tarbiya va sport fakultetida davom ettirishdi.
Buxoro davlat universiteti Registrator ofisining fakultet talabalariga “Registrator ofisi” faoliyati va unda koʻrsatiladigan xizmatlar toʻgʻrisidagi hamda kredit-modul tizimi haqida ma’lumotlar bilan tanishtirish maqsadida tuzilgan mobil guruhi tasdiqlangan targʻibot chora-tadbirlar grafigi asosida o'z faoliyatini Iqtisodiyot va turizm, San'atshunoslik va pedagogika hamda Tarix va yuridik fakultetlarida davom ettirishdi.