Bellashuvda hudud bosqichlarida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan tegishli ta’lim muassasasining “Yosh qutqaruvchi” ko‘ngillilar klublari a’zolari orasidan 8 nafardan iborat tarkibda shakllantirilgan 8 ta jamoa ishtirok etdi.
✍🏻 Yangiyo‘l tumani Maktabgacha va maktab ta'limi bo‘limi axborot xizmati
"Turon maktab teatri"
O‘quvchi yoshlarning san'at, madaniyat va teatr sohasidagi iqtidorlarni kashf etish hamda rag‘batlantirish maqsadida o‘tkazilayotgan "Turon" maktab teatri respublika ko‘rik-tanlovining Yangiyo‘l tuman bosqichi ko‘tarinki ruhda boshlandi.
"Turon maktab teatri" ko‘rik tanlovining 4-sektor bosqichi o‘tkazildi.
"Turon" maktab teatri respublika tanlovining Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumani 4-sektor bosqichi tumanning 48-umumiy o‘rta ta'lim maktabida bo‘lib o‘tdi.
"Turon maktab teatri" ko'rik tanlovining 3-sektor bosqichi o'tkazildi.
"Turon" maktab teatri respublika tanlovining Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumani 3-sektor bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Yangiyo‘l tumanida "Siz ekologiyaga oid qonunlarni bilasizmi?" respublika ko‘rik tanlovining tuman bosqichlari o‘tkazildi.
🌳Yangiyo‘l tumani "Barkamol avlod" bolalar maktabida "Siz ekologiyaga oid qonunlarni bilasizmi respublika ko‘rik tanlovining tuman bosqichi o‘tkazildi.
Yangiyo‘l tumanida "Siz ekologiyaga oid qonunlarni bilasizmi?" respublika ko‘rik tanlovining sektor bosqichlari o‘tkazildi.
Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumanidagi umumta'lim maktablarining o‘quvchilari o‘rtasida "Siz ekologiyaga oid qonunlarni bilasizmi?" ko‘rik-tanlovining 1-sektor bosqichi 27-sonli umumta'lim maktabida ko'rik tanlov nizom talablariga asosan tashkil qilindi.
Uzviy ta'lim bilan hamohang qishki ta'til !
“Yangi yil bayramini nishonlash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunni belgilash va dam olish kunini ko‘chirish to‘g‘risida”gi Prezident qarori (452-son, 24.12.2024 й.) qabul qilindi. Unga ko‘ra 2024 yil 28 dekabrdan 2025 yil 3 yanvargacha dam olish kuni deb e’lon qilindi.
Direktor o‘rinbosarlari uchun o‘quv seminar tashkil etildi.
Joriy yilning 16-avgust kun 15-umumiy o‘rta ta'lim maktabida "Umumtaʼlim maktablarida tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirish, tizimli muammolar va ularni bartaraf etish, istiqboldagi rejalar" mavzusidagi oʻquv-seminari tashkil etildi.
Ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosarlariga berilgan ovozlar tahlil qilindi!
https://t.me/beshinchi_fasl_kanali orqali sarhisob qilindi va so‘rovnomada g'oliblar Respublika Ma'naviyat va ma'rifat markazi Yangiyo'l tuman bo'linmasi va Tuman maktabgacha va maktab bo'limi tomonidan estalik sovg'alar bilan taqdirlanishi nazarda tutilgan edi. Yaqin fursatlarda sovg‘alar o‘z egalariga topshiriladi.