2026-yilning 19-fevralida Buxoro davlat universiteti Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tilshunosligi kafedrasi katta o‘qituvchisi N. N. Xayrullayeva talabalar turar joyiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida talabalar bilan uchrashuv o‘tkazilib, ularning yashash sharoitlari, ma’naviy-ma’rifiy faoliyati hamda bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Buxoro davlat universiteti Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tilshunosligi kafedrasi dotsenti X.X.Umurova rahbarligi ostida Lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi 2-bosqich magistranti Sultanmuradova Dursun Sultanmuradovna tomonidan O'qish va yozish amaliyoti fanining O'qish modulidan “Science and technology” mavzusida ochiq dars mashg‘uloti tashkil qilindi. Dars 11-2ING-25 guruhi talabalari ishtirokida ilmiy-pedagogik amaliyot rejasi asosida o‘tkazildi. Darsda talabalar bir nechta o'qish ko'nikmalarini qo'llab, mavzuga oid matnlarni o'qishdi. Ayniqsa, matnning asosiy g'oyasini ilg'ab olish ko'nikmasi mashqlar orqali rivojlantirildi. Individual, juft va guruh bo'lib ishlash usullaridan foydalanildi. Ushbu ochiq dars PhD. Saidova Z.X...
2025-yil 13-dekabr kuni Xorijiy tillar fakulteti Filologiya va tillarni o‘qitish (ingliz tili) yo‘nalishining 11-8 ING-25 guruhi talabalari ishtirokida navbatdagi sayyor dars mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi. Mashg‘ulot Ingliz tilshunosligi kafedrasi o‘qituvchisi Naimova Aziza Muhammadovna rahbarligida tashkil etildi.
Mamlakatimizda Vazirlar Mahkamasining “Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirishni samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2021-yil 19-maydagi 312-son qaroriga muvofiq Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tilshunosligi kafedrasi o’qituvchisi K.B. Namozova tomonidan 28.11.25 kuni 11-3ing 25 hamda 11-4 ing 25 guruhi bilan birgalikda Og’zaki nutq amaliyoti fanidan “Avoiding plagiarism“ mavzusida sayyor dars tashkillashtirildi. Sayyor dars davomida guruh talabalari bn dastlab Buxoro Davlat Universiteti Innovatsion va Ilmiy tadqiqotlar markaziga tashrif buyurib, u yerdagi internet tarmog’i bilan ta’minlanga kompyuterlardan foydalanib mavzuning nazariy qismi bilan tanishtirildi. Shundan so’ng, Kahoot app dan yordamida turli xil...
BuxDU Ingliz tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi Xayrullayeva Nigora Ne'matilloyevna tomonidan joriy yilning 27-noyabr kuni 8-ing-23 guruhi bilan O`qish va yozish amaliyoti Yozish modulidan "Argumentative essay. Error Correction. Accuracy of Grammar and Vocabulary Structures" mavzusida ochiq dars o'tkazildi.
Bugun Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi Yuldasheva Feruza Erkinovna tomonidan filologiya va tillarni o'qitish ( ingliz tili) ta'lim yo'nalishi II-bosqich 11-7 ING 24 guruh talabalari bilan "O'qish va yozish amaliyoti" fani O’qish modulidan "Science and nature. Public attitudes towards science. Research-based analytical text (identifying ethics and values)" mavzusida ochiq dars o'tkazildi. Dars jarayonida talabalar yakka holda, guruh bo’lib ishladilar. Dars davomida talabalar “Fan va tabiat”, ayniqsa fanga bo‘lgan jamoatchilik munosabatlari hozirgi davrda juda muhim mavzu ekanligini qizg’in muhokama qilishdi. Jamiyatning ilm-fan taraqqiyotiga bo‘lgan ishonchi, qabul qilishi va tanqidlari...
BuxDU Ingliz tilshunosligi kafedrasi o‘qituvchisi Xayrullayeva Nodira Nematilloyevna tomonidan Og‘zaki nutq amaliyoti fanidan 11-4 ing 24-guruhi bilan “Politeness in Different Cultures” mavzusida navbatdagi ochiq dars o‘tkazildi.
Hurmatli Buxoro davlat universiteti professor-o'qituvchilari! Sizni 27-noyabr sanasi soat 14:30 da O'qish va yozish amaliyoti fanidan bo'lib o`tadigan ochiq darsga taklif etamiz. Fan: O'qish va yozish amaliyoti O’qituvchi: Xayrulloyeva Nigora Nematilloyevna Guruh: 11-8-ing-23 Mavzu: ARGUMENTATIVE ESSAY. GRAMMAR AND VOCABULARY ACCURACY Xona: 315
BuxDU Ingliz tilshunosligi kafedrasi PhD o'qituchisi S.N.Ostonova tomonidan Og'zaki nutq amaliyoti fanidan 11-10 ing 24 guruhi bilan "STORIES AND STORY TELLING" ochiq dars o`tkazildi. Mazkur dars yuqori darajada, barcha aktual metodlarni qo`llangan holda baland ruhda o’tkazildi . Darsda talabalar juda aktivlik va hamjihatlik bilan guruh hamda yakka holda o`tkazildi. Barcha talabalar o’qituvchi tomonidan berilgan mashqlarni bajarishdi. Topshiriqlar mavzuga mos holda tanlangan bo’lib, ketma-ketlik bilan belgilangan vaqt asosida o’z mohiyatiga ega bo’ldi.
Hurmatli Buxoro davlat universiteti professor-o'qituvchilari! Sizni 25-noyabr sanasi 2-juftlik soat 10:00 da Og`zaki nutq amaliyoti fanidan bo'lib o`tadigan ochiq darsga taklif etamiz. Fan: Og`zaki nutq amaliyoti O’qituvchi: Xayrullayeva Nodira Nematilloyevna Guruh: 11-4 ing 24 Mavzu: Politeness in different cultures Xona: 305