2025- yilning 7-oktabr kuni Talabalar turar joyining 2- bino 4-qavatida yashovchi talaba qizlar bilan birgalikda Tasviriy va amaliy bezak san'ati kafedrasi o'qituvchilari to'garak rahbarlari M.B.Sulaymonova hamda N.M.Avliyakulova tomonidan "Mohir pazanda" fan to'garagi mashg'uloti bo'lib o'tdi. Mashg'ulotda to'garak rahbarlari tomonidan "Ajabsanda" taomini tayyorlash jarayoni ko'rsatildi.
30.09.2025-yil kuni San’atshunoslik va pedagogika fakulteti Tasviriy va amaliy san’at kafedrasi professor- o'qituvchilari ishtirokida "Yoshlarning ma'naviy qiyofasi: axloq-odob va kiyinish madaniyati" mavzusidagi navbatdagi ma'rifat soati o'tkazildi. Ma'rifat soatida mazkur masala yuzasidan p.f.f.d. (PhD).,dotsent G.R.Ostonovaning ma’ruzasi tinglandi: Odobli, bilimdon, mehnatsevar, iymon-e’tiqodli farzand nafaqat ota-onaning, balki butun jamiyatning eng katta boyligidir. Darhaqiqat, har bir farzand shaxsi oilada shakllanadi. Demak, oila-barkamol avlod poydevori hisoblanadi. Shunday ekan, oilada farzandlarni axloqiy-huquqiy jihatdan tarbiyalash, ayniqsa, adolat, burch, vatanparvarlikni shakllantirish, ona vatanni sevish hissini uyg‘otish...
2025-yil 30-sentabr kuni San’atshunoslik va pedagogika fakulteti Tasviriy va amaliy san’at kafedrasi professor- o'qituvchilari ishtirokida "Yoshlarning ma'naviy qiyofasi: axloq-odob va kiyinish madaniyati" mavzusidagi navbatdagi ma'rifat soati o'tkazildi. Ma'rifat soatida mazkur masala yuzasidan p.f.f.d. (PhD).,dotsent G.R.Ostonovaning ma’ruzasi tinglandi: Odobli, bilimdon, mehnatsevar, iymon-e’tiqodli farzand nafaqat ota-onaning, balki butun jamiyatning eng katta boyligidir. Darhaqiqat, har bir farzand shaxsi oilada shakllanadi. Demak, oila-barkamol avlod poydevori hisoblanadi. Shunday ekan, oilada farzandlarni axloqiy-huquqiy jihatdan tarbiyalash, ayniqsa, adolat, burch, vatanparvarlikni shakllantirish, ona vatanni sevish hissini...
2025-yilning 7-oktabr kuni San’atshunoslik va pedagogika fakulteti Tasviriy va amaliy san’at kafedrasi professor-o’qituvchilari ishtirogida "Muomala madaniyati - xodimning ma'naviy qiyofasi" mavzusida navbatdagi “Ma’rifat soati” o'tkazildi. Ushbu mavzu bo'yicha kafedra mudiri S.S. Abdullayev kirish so'zi bilan ochib berdi. Kafedra o'qituvchilari bugungi kunda yoshlarda muomala madaniyati, o'zaro hurmatni shakllantirish, kafedrada hozirgi sog'lom muhit hamda mavjud qadriyatlar, an’analarni doimiy ravishda saqlab qolish va davom ettirish lozimligi haqida fikr-mulohazalar hamda ibratli misollar asosida aytib o’tildi.
2025-yil 3-oktabrda San'atshunoslik va pedagogika fakulteti Tasviriy va amaliy san'at kafedrasida haftaning eng muhim, dolzarb mavzulariga bag'ishlangan “Siyosiy ma'rifat soati” tashkil etildi. Kafedra a’zolariga mamlakatimizda hafta mobaynida yuz bergan eng muhim voqealar tafsilotlari yetkazildi.
2025-yil 26-sentabrda San'atshunoslik va pedagogika fakulteti Tasviriy va amaliy san'at kafedrasida haftaning eng muhim, dolzarb mavzulariga bag'ishlangan “Siyosiy ma'rifat soati” tashkil etildi. Kafedra a’zolariga mamlakatimizda hafta mobaynida yuz bergan eng muhim voqealar tafsilotlari yetkazildi.
Ayni damda Buxoro arki maydonida “Talaba Expo – 2025” kasb ko‘rgazmasi bo'lib o'tmoqda. Ko'rgazmada San'atshunoslik va pedagogika fakulteti Tasviriy va amaliy san'at kafedrasi professor-o'qituvchilari hamda talabalar faol qatnashmoqdalar. Ko'rgazmada chet ellik mehmonlar ham tashrif buyurgan, ular talabalarning chizayotgan ijodiy ishlarini ko'rib, qiziqdilar va fikr almashib, o'zlarining maslahatlarini berdilar. Mehmonlarimiz talabalarni ijodini ko'rib, universitet rahbariyati tomonidan berilayotgan imkoniyatlaridan xursand bo'lib, katta taassurotga ega bo'ldilar.