Mamlakatimizda davlat rahbari tomonidan atrof-muhitni muhofaza qilish talablari kuchayib borayotgan bir sharoitda sanoat chiqindilarini samarali boshqarish masalasi ham tobora dolzarb ahamiyat kasb etmoqda. Chiqindilarni qayta ishlash va ulardan ikkilamchi xom ashyo sifatida foydalanish ekologik barqarorlikni ta’minlash bilan birga iqtisodiy samara ham beradi.
“O‘zlitineftgaz”AJda neft-gaz sohasini raqamlashtirish orqali uning samaradorligini oshirish masalalariga bag‘ishlangan seminar-trening hamda amaliy mashg‘ulot o‘tkazildi.
“O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruv raisi Abdug‘ani Sanginov ishtirokida navbatdagi kengaytirilgan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumki, “Xalqaro ilm-fanda xotin-qizlar ishtiroki kuni” munosabat bilan respublika bo‘ylab ayollarning ilmiy salohiyatini rivojlantirishga qaratilgan tadbirlar haftaligi o‘tkazilmoqda.
Bugun “O‘zbekneftgaz” AJda AQSHning “Honeywell” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi. Delegatsiyaga Yaqin Sharq, Turkiya, Markaziy Osiyo va Afrika mintaqasi bo‘yicha vitse-prezident hamda bosh direktor Uyg‘ar Doyuran boshchilik qildi.
“O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruv raisi Abdug‘ani Saginov hamda AQSHning “Upwing Energy” kompaniyasi rahbariyati o‘rtasida navbatdagi onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekistonning Jahon savdo tashkiloti (JST)ga a’zo bo‘lish jarayoni doirasida mamlakatda keng qamrovli iqtisodiy va texnik islohotlar amalga oshirilmoqda. Ularning asosiy maqsadi — milliy qonunchilik va ishlab chiqarish standartlarini xalqaro savdo qoidalariga moslashtirish, ichki bozorni yanada shaffof va raqobatbardosh qilishdan iborat.