Xalqaro bank bilan investitsiya va moliyalashtirish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi
“O‘zbekneftgaz” AJ rahbariyati hamda “Standard Chartered Bank” vakillari o‘rtasida ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumki, “Xalqaro ilm-fanda xotin-qizlar ishtiroki kuni” munosabat bilan respublika bo‘ylab ayollarning ilmiy salohiyatini rivojlantirishga qaratilgan tadbirlar haftaligi o‘tkazilmoqda.
“O‘zbekneftgaz” AJ va “Honeywell” kompaniyasi hamkorlikning joriy holati hamda istiqbollarini muhokama qildi
Bugun “O‘zbekneftgaz” AJda AQSHning “Honeywell” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi. Delegatsiyaga Yaqin Sharq, Turkiya, Markaziy Osiyo va Afrika mintaqasi bo‘yicha vitse-prezident hamda bosh direktor Uyg‘ar Doyuran boshchilik qildi.
Past bosimli quduqlarda qazib olish hajmini barqarorlashtirish maqsadida AQSH bilan hamkorlik qilinadi
“O‘zbekneftgaz” AJ Boshqaruv raisi Abdug‘ani Saginov hamda AQSHning “Upwing Energy” kompaniyasi rahbariyati o‘rtasida navbatdagi onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“O‘zbekneftgaz” JST talablariga mos ravishda texnik islohotlarni jadallashtirmoqda
O‘zbekistonning Jahon savdo tashkiloti (JST)ga a’zo bo‘lish jarayoni doirasida mamlakatda keng qamrovli iqtisodiy va texnik islohotlar amalga oshirilmoqda. Ularning asosiy maqsadi — milliy qonunchilik va ishlab chiqarish standartlarini xalqaro savdo qoidalariga moslashtirish, ichki bozorni yanada shaffof va raqobatbardosh qilishdan iborat.